Skip to main content
Siin artikklis räägime lahti mis üldse on printeri toonerkassett, tindikassett, kuidas need töötavad ja mis on nende erinevused.
Toonerkasseti ning tindikasseti põhierinevus seisneb selles, et toonerkassett sisaldab vedela tindi asemel tahmapublit. Olgu see siis mustvalge või värviline. Toonerkassette kasutatakse laserprinterites. Laserprinter kannab tahmapulbri trumlile. Trummel ise on elektriliselt laetud rull, millele tahmapulber kinnitub vastavalt mustrile. Omakorda pulber kinnitub lehele kuumuse abil. Mõnel laserprinteril on trummel toonerkasseti osana, teistel on trummel eraldiseisva osana. Trumlit sisaldavate toonerkassettide hind on üldjuhul kallim. Seega, seda tasub kindlasti küsida enne uue printeri soetamist. Toonerkasseti pulber ei saa kuivada, seega säilivad ning kestavad toonerkassetid kauem võrreldes tindikassettidega.
Mis on tindikassett?
Tindikassette aga kasutatakse tindiprinterites. Nelja värviga (sinine, punane, kollane, must) on printeril võimalik printida kõik vajalikud toonid paberile. Fotoprinterid kasutavad üldjuhul enam tindikassette täpsema tooni saavutamiseks. Põhitoonidele lisanduvad ka heledad toonid nagu hele sinine, hele punane jms. See võimaldab printeril suuremas koguses värve segada ning printida täiuslikumad fotod vastavalt soovidele.
Tindikassetid sisaldavad väikest käsna, mis on tindiga läbi imbunud. Printimise ajal pihustatakse tinti paberile läbi prindipea väikeste düüside. Need kanalid tagavad, et tint moodustab tähtede või kujutiste soovitud jooned ja kujud. Tindikassettidel on piiratud säilivusaeg. Seda eriti juhul kui kassett on avatud ning printerisse asetatud. Eriti suur on kuivamise tõenäosus siis, kui kasutate masinat vähe. Samuti sisaldavad tindikassetid kiipi, mis suhtlevad printeriga. Kiip tagab printerile info, et sisestatud on õige tindikassett ning tindikassetis jagub tinti piisavalt.
Niisiis, kumb on parem?
Esimese asjana tuleks kohe selgeks teha, kui palju prindite ning kas on vaja mustvalget või värvilist masinat.
Tänasel päeval on osaliselt uuema põlvkonna printerid tindikassetivabad ning nende ülalpidamine on muutunud kordades soodsamaks võrreldes paari aastaga. Seega, paljudel juhtudel on hetkel juba tindiprinteri omamine soodsam kui seda on laserprinteri omamine.
NB! Tahmamees soovitab kindlasti järgmisi samme enne uue printeri soetamist:
  • Kindlasti enne uue seadme ostu soovitame küsida müüjalt antud masina ülalpidamise kohta. Professionaalne müüja teab täpselt, kui kallis on nimetatud masina ülalpidamine ning kui suure mahuga kulutarvikud sobivad sellele masinale.
  • Kindlasti soovitame uurida, kas antud masinas töötavad alternatiivsed kulutarvikud. Professionaalne müüja oskab sellele vastata.
  • Kuna paljud ettevõtted püüavad kliendile maha parseldada tooteid, mis on neil tollel hetkel laos, siis soovitame veenduda toote usaldusväärsuses. Kindlasti ei tasu põrsast kotis osta ning minne hea müügimehe jutu ohvriks.

Meid võid usaldada

Leia meie printerikampaaniast uus välja nopitud printer. Vajad abi õige valiku tegemisel? Ära muretse, võta meiega ühendust, ja aitame sul leida ideaalse printeri!