/Printerid
Printerid 2019-10-24T15:20:07+00:00

Printerid

Mis vahe on laser- ja tindiprinteril?

Kõige otsesem erinevus tindiprinterite ja laserprinterite vahel on see, et tindiprinterid kasutavad printimiseks tinti ja laserprinterid toonerit. Olenevalt paberist võivad tindiprinteriga tehtud prindid olla hägused, sest tint imendub paberisse. Laserprinteritega pole seda ohtu. Üldiselt on  tindiprinteritega tehtud prindid ilusamad, eriti värvilised prindid.

Ökonoomselt vaadates on tindiprinterid odavamad, kuid nende ülevpidamine on kallim. Laserprinterid üldiselt vajavad suuremat investeeringut, kuid toonerkassette ei pea nii tihti vahetama. Tindiprintereid peab ka pidevalt kasutama, muidu kuivavad tindiprinteri pead ära. Laserprinteritel sellist piirangut ei ole.

Lühidalt, tindiprinterit on odavam osta, kuid kallim pidada. Laserprinterit kallim osta, kuid odavam pidada.

Mis vahe on MFP-il ja tavaliselt printeril?

MFP (Multi Funktsionaalne Printer) on printer, millel on peale printimise veel skaneerimis-, kopeerimis- ja vahepeal faksivõimalused. Isegi kui teil ei ole regulaarselt vaja faksida, skännida või kopeerida, siis MFP annab vajaduse tekkimisel selle võimaluse. Aga kui teil kindlasti puuduvad nende funktsioonide järgi vajadused, siis on “lihtne” printer parem valik, kuna üldiselt on neid kergem kasutada ja tavaliselt on tavalised printerid odavamad.

Kõikidel printeritel Tahmamehe e-poes on märgitud printeri tüüp ja funktsionaalsus.

Mis asjad on USB, WiFi ja LAN?

USB üldiselt tähendab juhtmega otseühendust. USB ühendusega printereid on lihtne paigaldada ja kasutada, kuid nendel puuduvad igasugused võrgufunktsioonid. Teised arvutid ei saa sama printerit ilma otseühenduseta kasutada.

LAN üldiselt tähendab võrguprinterit. Võrguprinter kasutab võrgukaablit USB asemel. LAN ühendusega printer ühendub otse ruuteriga, mitte arvutiga. Sellised printerid vajavad seadistamiseks rohkem aega, aga printerit saavad kasutada kõik kasutajad samas võrgustikus.

WiFi üldiselt tähendab juhtmevaba printerit. Juhtmevaba printer sarnaneb võrguprinteriga, kuid juhtmevaba printer ei vaja kaabliga internetiühendust.

Kõikidel printeritel Tahmamehe e-poes on märgitud ühenduvusvõimalused.

Mis on duplex?

Duplex printimine ehk automaatne kahepoolne printimine on printerite funktsioon, mis võimaldab automaatselt mõlemale lehe poolele printida. Üldiselt toetavad kõik printerid manuaalset Duplex printimist läbi tarkvara.

Kõikidel printeritel Tahmamehe e-poes on märgitud Duplex printimise võimalused.