Skip to main content

Oleme oma töös üle kümne aasta kokku puutunud mitmesuguste printeritega, olles neid hooldanud ja remontinud. Soovime jagada mõningaid asjalikke nõuandeid seoses olulise teemaga – koopiapaber. Kuna koopiapaberid on tavaliselt jaotatud soodsamateks ja kallimateks variantideks, proovime selgitada, miks printeri seisukohalt on oluline valida õige paber.

Võib küsida: “Mis vahe seal siis on? Paber on paber, eelistan pigem odavamat!”

Suurim probleem odavamate koopiapaberitega on seotud paberitolmuga. Odavamad paberid on katsudes kergelt karedad ja paberitolm on tuntav. See paberitolm võib aga tekitada printeris mitmeid probleeme.

Miks see oluline on?

 

  • Andurite ummistamine: Odavam paber võib ummistada erinevaid andureid, põhjustades “paper jam” veateate, kuigi leht pole tegelikult kusagile kinni jäänud.
  • Rullikute ummistumine: Paberitolm kandub suuremas koguses liikuvatele osadele, ummistades rullikuid või muutes rullikute kummiosad siledaks. See võib põhjustada olukorra, kus rullikud ei suuda lehti enam edasi vedada.


HP Envy 4520 siledaks läinud rullikud.

  • Transfer rolleri määrdumine: Paberitolm liigub regulaarselt toonerkasseti transfer rolleri kaudu, mis võib aja jooksul tekitada lehtedele halli tausta.


HP M553 määrdunud transfer roll.

 

Lisaks kipub odavam koopiapaber temperatuuri kõikumisel lainetama ja imab rohkesti niiskust. Selline paber võib printeri rullikutesse takerduda või kinni jääda.

Kvaliteetsema koopiapaberi puhul on tunda siledust sõrmede vahel. Nimetame selliseid pabereid A-klassi paberiteks ehk kõrgeima kvaliteediga koopiapaberiteks. Need on tavaliselt lumivalged, läbipaistmatud ja äärmiselt sileda pealispinnaga. Selliste paberitega saavutatakse paremad prinditulemused – pildid on erksamad ja dokumendid näevad välja palju professionaalsemad.

Oma töös oleme juba aastaid kasutanud Double A ja Navigator Universal koopiapaberit ning hetkel on Double A meie vaieldamatu lemmik.

Üks hea nipp, mida saab rakendada seoses paberivõturullikutega, on nende sileduse säilitamine. Aja jooksul kaotavad rullikud oma sileduse kas kulumise või paberitolmu kihi tõttu. Soovitame perioodiliselt puhastada rullikute kummist pealispinda niiske lapiga, tagamaks nende toimimise.

Õige koopiapaberi valik võib märkimisväärselt mõjutada mitte ainult printeri tööd, vaid ka prinditud materjalide kvaliteeti. Oluline on suuremate prindimahtude puhul eelistada kvaliteetseid pabereid, mis tagavad pikemaajalise printeri tõrgeteta töö ja kvaliteetse trükise.

Meid võid usaldada

Kui teil on küsimusi või vajate abi oma printeriprobleemide lahendamisel, siis võtke julgelt ühendust. Aitame hea meelega!