Skip to main content

Pole keeruline jõuda järelduseni, et Originaal kulutarvikuid toodab seesama firma, mis on ka printeri tootnud. Kuigi ei ole kindel, et sõna “toodab” on siinkohal õige sõna, sest paljudel suurematel tootjatel on alltöövõtjad ning seda suuresti Hiinas ja muudes Aasiamaades.
Hiljuti kliendile HP originaal toonerkassetti pakkides oli kenasti karbil lause “made in China”.
Analoogsed kulutarvikud toodab aga teine või kolmas firma. Soodsamad tulevad tavaliselt kõik samamoodi muidugi Hiinast. Kõige selle juures on aga palju rohkem infot, mida lõpptarbijad kahjuks ei tea. Proovime siinkohal vähekene müüte murda ning kogu teema lahti seletada.
Kaks põhilist müüti, mis on ringlemas seoses analoog toonerkassettide ning tindikassettidega:
Müüt 1 – Alternatiivsed tindikassetid ning toonerkassetid rikuvad sinu printerit.
Reaalsus: alternatiivsed kulutarvikud on toodetud täpselt konkreetse mudeli tarbeks. Need on toodetud identselt sobimaks nimetatud printeri mudelile, isegi kui need peaks nägema originaaliga võrreldes veidi erinevad välja.
Müüt 2 – Analoog toonerkassetid ning tindikassetid rikuvad või katkestavad sinu printeri garantii.
Reaalsus: ei, alternatiivsete kulutarvikute kasutamine ei katkesta teie printeri garantiid. Printeri tootjate poolt kehtetuks tunnistatud garantii seoses alternatiivsete kulutarvikute kasutamisega on ebaseaduslik ning selle kohta kehtib ka vastav seadus Euroopa Liidus.
Kvaliteetsed alternatiivsed kulutarvikud on täpselt sama kvaliteetsed teie printerile kui seda on originaal kulutarvikud. Seda muidugi eeldusel, et ostate need usaldusväärselt ning asjatundlikult koostööpartnerilt. Niimoodi saate tohutu rahalise kokkuhoiu ilma, et printimiskvaliteet langeks või see mõjutaks printeri töökindlust.
Miks siis on nii suur hinnavahe?
Suures plaanis teenivad originaal kulutarvikute tootjad oma toonerkassettide ning tindikassettide pealt meeletu kasumi. Printerid ise on kohati suhteliselt mõistliku, kui mitte öelda taskukohase hinnaga. Kuid printerite tootjad teavad väga hästi, et tellimuspõhine ärimudel on kordades kasumlikum.
Kuid siiski, ei maksa joosta alati hinna järgi ning osta suvalisest kauplusest või veebilehelt, kellel puudub vastav asjateadlikus. Väga paljud soodsa hinnaga kulutarvikud ei pruugi olla kvaliteetsed. Analoog kulutarvikute kvaliteet on väga kõikuv ning Hiina tootmismaastikul orienteerumiseks on hädavajalik vastav erialane kogemus.
Väga suur erinevus on värvilistel printeritel. Eelnevalt mainisime, et soovitame osta kulutarvikud oma ala spetsialistidelt. Nemad teavad täpselt, kuidas erineva tootja toodang teie printeris käitub. On printereid, milles ka meie ei soovita kasutada soodsamaid analooge. On printereid, mille tootjad võitlevad edukalt analoogide vastu. Kuna uuemad printerid on ühendatud internetti, siis saavad ka tootjad neid edukalt uuendada. Analoog kulutarvikud on tihti odavam valik ning ei mõjuta prindi kvaliteeti, kuid on palju erandeid ja nüansse. Puudub universaalne lahendus ja üldine vastus.
Kvaliteet – Originaal vs. Alternatiiv
Toonerkassetid on printimisprotsessi keskne komponent ja mõjutavad otseselt printeri prindikvaliteeti. Et teie printer toodaks parimat teksti- ja pildikvaliteeti, on oluline kasutada kõrgeima kvaliteediga toonerit. Paratamatult on Originaal toonerkassetid kvaliteedi osas paremad. Kvaliteet on tootjapoolne ning võrreldes alternatiividega on vahe tihti märgatav. Originaalid tagavad teravama kvaliteedi ning selgema trükitulemuse. Soodsamate analoogide puhul on printimise trükikvaliteet sageli puudulik ning tekst kergelt hägune.
Kokkuvõttes ongi põhiküsimus selles, et mida printida ning millist tulemust soovitakse saada. Mustvalgete puhul ei olegi väga vahet. Kvaliteetsed analoogid töötavad üldiselt sama hästi kui seda originaalid. Kõige suurem erinevus aga tuleb värviliste masinate puhul.
Siiski, hind on see mis kokkuvõttes kõik määrab!

Sinu printeri parim sõber

Kui tahad teada saada, millised kulutarvikud on just sinu printerile parimad, siis võta meiega julgelt ühendust. Abistame sind ideaalse printeri ja kulutarvikute leidmisel!