Skip to main content

Vajadus kodus printida on viimastel aastatel märkimisväärselt suurenenud! Ole siis kasvõi lapsevanem, kes peab aegajalt lapsele kooli tööde materjale paljundama ning välja printima.

Ka printerid on viimastel aastatel totaalselt muutunud. Kui aastaid tagasi oli kasutajal tindiprinter, siis oli teada see, et kulumaterjalide all peame silmas tindikassette ning ülalpidamine ei olnud väga soodne. Tänapäevased masinad on võtnud tiba teise suuna. Nimelt, ostab kasutaja tindikasseti asemel täitetindipudeli ning kallab selle printeris olevasse vastavasse anumasse. See viimane lahendus on konkreetsel lõpptarbija jaoks üliodav kuna täitetindipudelid maksavad ligikaudu 10-20 eurot tk. ning selle tindikogusega saab printida tuhandeid lehti.

Kuna uue täitetindisüsteemiga tindiprinterid on muutunud niivõrd “soodsa ülalpidamisega” masinateks, siis paljud on seda eelistanud ka üle laserprinteri. Seda enam, et osade tootjate värvilised laserprinterid ei tunnista muud peale originaal toonerkassettide, siis sellised tindilahendused on just õiged asjad õigel ajal.

Kummutaks ka ühe müüdi, mis aastaid tagasi paika pidas kuid tänaseks on ka selles osas asjad muutunud paremaks.

 

Tindiprinterid kuivavad ära kui neid pikemalt ei kasuta?
Täitsa nõus! Iga vedelik kuivab ära kui pikemalt seisab. See ju füüsika seadus. AGA… uuted tindirpinterid suudavad edukalt oma tindipead puhastada. Kuna uued masinad on niivõrd soodsad ülal pidada, siis miks mitte printida nendega kasvõi 1-2 lehte nädalas. Sellisel juhul on ka tindiprinteri kuivamine välistatud.

Loe lähemalt, miks printeri tint kuivab ja kuidas seda vältida.

Kui printimist väga palju ei ole, siis kas peaksin ostma odavama printeri mis on tindikassettidega või väheke kallima printeri mis on täitetindisüsteemiga?

Hetkel paraku on nii, et tindikassettidega printerid on soodsamad! Need võib omale soetada juba põhimõtteliselt 30-40 euroga kuid ülalpidamine on kokkuvõttes kordades kallim. Näiteks, HP kõige populaarsemate värviliste tindiprinterite tindikassetid prindivad 250-350 lehte ning maksavad originaalina kokku 50-60 eurot. Täitetindisüsteemi printerite tindipudelid on 10-15 eurot tk. ning mahult on nad 6000-8000 lehte.

Täitetindisüsteemiga printerid saab soetada juba 140-150 euroga. Selle hinnaga saab printer-skänner-koopiamasina, mida ühendada USB kaabliga. Asjalikumad wifi ühendusega, automaatse kahepoolse printimisega ning ka võrguühendusega masinad jäävad 200-350 euro piiresse. Esmane väljaminek võibolla tundub tiba kallivõitu kuid kuna edaspidine kulu jääb põhimõtteliselt ära, siis tasub seda igati kaaluda.

Kuna ise kasutame oma kontoris samuti täitetindisüsteemiga printer-skänner-koopiamasinat, siis käsi südamel saame oma kogemuste põhjal väita, et rahakott on ikka vägagi õnnelik! Tegemist on ülimalt rahakotisõbraliku masinaga mida võib usaldada.

Vaata meie valikus olevaid tindiprintereid printerikampaaniast. Vajad abi õige valiku tegemisel? Ära muretse, võta meiega ühendust, ja aitame sul leida ideaalse tindiprinteri!