Skip to main content

Kui sinu väljaprinditud paberitel on kahtlased triibud, jooned, valed värvitoonid või muu säärane mis sinna ei peaks kuuluma, siis järgnev jutt on just sulle!

Laserprinterite ning tindiprinterite puhul on erinevad probleemid, miks väljatükk pole selline nagu ta peaks olema. Siin on sulle pisike kokkuvõte meie enda kogemustest, mida oleme igapäevaselt oma töös näinud ning seda kogenud enam kui 10a. jooksul.

Tindiprinterite probleemid ja hooldus

Tindiprinterite puhul on kõige tõenäolisem probleem tindipeas. Tindipea on kas ummistunud või vajab lihtsalt regulaarset puhastust. Kui näete prinditud paberil tühimikke, kahtlaseid jooni või siis puuduvat teksti, siis suure tõenäosusega vajab tindipea puhastust.
Kuna tindiprinterid ei talu väga pikaajalist seisakut ning vajab regulaarselt tööd, siis ummistuse puhul tasub kindlasti teha tindipeapuhastuse tsükkel mitu korda läbi. Vajadusel ka süvapuhastus ning seda mitu korda. Sellised puhastustsüklid aga kulutavad tinti. Täitesüsteemiga masinate puhul ei olegi väga probleemi, kuna tint on väga soodne, aga tindikassettidega printerite puhul on masinate puhastamine kallim lõbu. Seetõttu soovitame alati enne printeri ostu kaaluda ja mõelda hoolega, mis masin omale soetada.

Laserprinterite probleemid ja hooldus

Laserprinterite puhul on kõige tõenäolisem probleem kas toonerkassetis endas või siis trumlis. Äärmisel juhul võib olla ka ülekande lint määrdunud või siis kuumutusseade purunenud. Viimased kaks varianti on siiski väga äärmuslikud. Toonerkassett ning trummel koos toodavad terve teksti sinu paberile. Kui trummel on terve ning vigastusteta, siis on ka lehe väljatrükk korrektne. Kui trumlil on silmaga nähtavaid probleeme, siis võib tekst lehele suure tõenäosusega peegelduda või vertikaalsed jooned lehele tekkida.

Toonerkassettide probleemid ja kvaliteet

Miks toonerkassett ise lekkima hakkab? Kõige suurema tõenäosusega hakkab lekkima odavama ülesehitusega alternatiivne ehk analoog toonerkassett. Paljud inimesed ostavad omale toonerkasseti hinna järgi. Mida odavam, seda parem. Tundub ju hea diil. Iga soodne toode on põhjusega soodne.
Soodsamate toonerkassettide ülesehitus on samuti soodsatest juppidest. Ehk nad võivad ka kõige suurema tõenäosusega ära laguneda. Printeris lekkiv toonerkassett aga põhjustab omakorda rullikute ning muude liikuvate osade määrdumist. Kui aga valge paber läbi printeri liigub, siis kõik need määrdunud rullikud ning muud osad omakorda määrivad ka paberilehe ära. Taaskord soovitame hoolega valida ning kaaluda, kas osta oma printerisse tindikassett või toonerkassett usalduväärsest ning professionaalsest ettevõttest. Nii on võimalik eos enamus printeritega ja kulutarvikutega seotud probleemidest vältida.

Paar kasulikku nippi toonerkasseti või tindikasseti valimisel ja paigaldamisel:

  • Liiga soodne hind toote puhul – odava toote hind on põhjusega odav. Ka selle toote ülesehitus on odav ning samuti tint või tahmapulber on keskmisest kehvema kvaliteediga.
  • Adekvaatne ning kogemustega spetsialist puutub oma töös igapäevaselt kokku erineva tootja toodanguga ning teab täpselt, kuidas üks või teine toode selles masinas töötab. Printerite ja kulutarvikute maastikuga teadlikult kaasas püsimine nõuab praktilist kogemust.
  • Tootjapoolne originaal ei ole alati kõige mõistlikum lahendus – soovitame esimese asjana ära kaardistada, mida printima hakatakse. Mida rohkem on vaja toon toonis pilte printida, mida soojemalt meie soovitame tootja endapoolset toodangut ehk Originaal kulutarvikuid. Kui aga prinditakse igapäevaselt arveid ning muud säärast, siis kvaliteetne alternatiiv on vägagi hea lahendus. Mustvalge printimise puhul võib isegi soodsam alternatiiv olla hea lahendus.

Meid võid usaldada

Kui teil on küsimusi või vajate abi oma printeriprobleemide lahendamisel, siis võtke julgelt ühendust. Aitame hea meelega!