Skip to main content

Proovime taaskord jagada väga asjalikku nõu ning olla abiks printeri valimisel. Lähtume puhtalt enda kogemustest ning ei plaani kedagi tootjana maha teha. Järgneva jutu eesmärk on anda infot, mis aitaks valida uus printer kas väikekontorisse või ka suurema koormuse tarbeks.

Väiksemasse kodukontorisse

Esimese asjana soovitame kindlasti välja selgitada, kui palju saab olema printimismaht, ehk lihtsamalt öeldes, kui palju seadmega printima hakatakse. Sellest olenevad kulutarviku suurused ning samuti nende hinnad. Meie kogemuse järgi on üldjuhul lõpptarbija jaoks kogu valik mõistmatu ning kaupluses läheb terve valik silme eest kirjuks. Otsustamist ei tee lihtsamaks poes olev müügimees, kes tihti soovitab tooteid, mida on endal vaja müüa, mitte mis kliendile parimini sobivad.

Meie soovitus on kodus ära kaardistada paar põhilist nüanssi:

  • Kui palju hakkan seadmega printima
  • Kas ma vajan vaid printimise funktsiooni või oleks vaja ka skännida
  • Kas ma soovin istuda printeriga USB kaabli või tahaks juba moodsamat juhtmevaba lahendust (wifi, mobiilne printimine)
  • Kas ma saan ainult mustvalge printeriga hakkama või hoopis tahaks vahel ka värviliselt printida

Kindlasti me ei soovita kaupluses müügimehe juttu alati absoluutse tõena võtta ning eelnevalt toodetega ise tutuvuda. Enne ostu kindlasti soovitame küsida nõu inimestelt, kes igapäevaselt antud valdkonnaga tegelevad!

Kui eelnevalt nimetatud asjad on selgeks tehtud, siis soovitame soovime filtreerida printereid järgnevalt kulutarvikute järgi:

Laserprinterite puhul on suhteliselt lihtne. Valida endale sobiva ühenduvusega seade ning seejärel valida soodsama ülalpidamise järgi printer või printer-skänner-koopiamasin.

Tindiprinterite puhul soovitame kindlasti valida pigem täitepudelitega täitesüsteemiga printer. Edaspidine ülalpidamine on lihtsalt kordades odavam.

Suuremale seltskonnale

Siin on kõige suurem mõju tootjal, tavaliselt on igal brändil vaid paar suurt masinkombaini mille vahel valida. Esimese asjana ütleks kohe ära, et on erinevate tootjate seadmeid, mis töötavad ideaalselt kvaliteetsete alternatiivtooneritega. Kuid rõhk on sõnal kvaliteetsete. Kuna odavama hinnaklassi toonerkassettide materjalid on ka odavamad, siis kipuvad need ka suurema mahu korral üles ütlema.

Meie kogemused erinevate tootjatega ning nende toodanguga:

HP – Alternatiivsete kulutarvikute osas on kõige keerulisem just HP masinatega. Oleme oma eelnevates blogides põhjalikumalt kirjutanud HP probleemidest. Kui plaanis edaspidi kasutada ainult  originaaltoonereid ning originaal tindikassette, siis võib isegi mõni mudel täitsa mõeldav olla, kuid suures pildis tekitab HP seadme ülalpidamine rahakotti korraliku augu.

Epson – Epsoni puhul saame rääkida enamasti tindiprinteritest. Endale kõige rohkem meeldivad selle tootja odava ülalpidamisega täitesüsteemiga Ecotank printerid. Ise kasutame oma tegemistes ning tõesti võib öelda, et need masinad on rahakotisõbralikud. Meie vähemalt oleme väga rahul.

Canon – Ütleks, et ülesehituselt üks ühele HP mudelitega, laserprinterite puhul kindlasti. Ülalpidamine on siiski soodsam kui HP-l. Kui korralikku värvilist laserit vaja, siis iga kell valiks Canoni.

Brother – Enda kogemuste põhjal võime kindlalt öelda, et tegemist on tootjaga kes teeb õiget asja õigel ajal. Masinad on töökindlad, ülalpidamine on väga mõistlik ning saab kenasti kasutada ka kvaliteetseid alternatiive nende masinates.

Samsung – Nüüdseks siis HP poolt ära ostetud bränd. Vanemad Samsungi printerid siiamaani töötavad väga hästi (2017 ja vanemad). Võib öelda küll, et Samsungi printeri omanik on oma masinaga igati rahul.

Pantum – Üha enam populaarsust koguv tootja. Hetkel midagi halba öelda ei ole. Tema puhul on hind see, mis motiveerib ostma. Ülalpidamine on suhteliselt odav ning töötavad kenasti ka alternatiivsed toonerkassetid.

Xerox – Vanema põlvkonna Xeroxi mudeleid võib paralleelselt võrrelda vanema seeria Samsungi masinatega. Uuema seeria mustvalged Xeroxi printerid on väga tublid tööloomad. Osaliselt saab kasutada ka kvaliteetseid alternatiivtoonereid. Värviliste ülalpidamine on keskmisest pigem kallim.

Kyocera – Kogemuste põhjal kõige jonnakamad printerid mida meie oma tegemistes näinud. Eriti võib seda öelda värviliste kohta. Kyocera printerites pigem soovitame kasutada vaid originaaltoonereid või siis keskmisest kvaliteetsemaid alternatiive.

Veel paar pisiasja, mis võiks enda jaoks selgeks teha enne printeri ostu:

  • Kas vajan automaatset kahepoolset trükkimist (duplex)
  • Kas vajan dokumendisööturit skännimiseks või kopeerimiseks (ADF)
  • Kas vajan automaatset kahepoolset skännimist või kopeerimist
  • Mitu aastat on soetataval masinal garantii

Jutu kokkuvõtteks siis ütleks nii, et soovitame vastavalt enda soovile paar mudelit välja valida ning neid võrrelda kulutarvikute suuruse ning hinna poolest. Kui kahtlete, siis soovitame enne ostu konsulteerida oma ala spetsialistiga. Inimesega, kes igapäevaselt teemaga tegeleb. Nemad oskavad parimat nõu anda.

Ei tea mida valida?

Oleme kampaania raames välja noppinud 6 ideaalset printerit mille vahel valida. Ei tea mida valida? Ära muretse, võta meiega ühendusti, aitame hea meelega!