Ostes tindikassette, tekib paratamatult küsimus – “Kas tindikassett võib ära kuivada?”
Meiepoolne vastus on selle “JAH!”. Tindikassett kuivabki ära kui seda valesti kasutada või hoiustada! Siinkohal soovime jagada oma kogemusi ning tarkust, et kuidas tagada tindikassetidele võimalikult pika eluea.
Miks üldse printeri tindikassett ära kuivab?
Tindikasseti kuivamise põhjuseid on mitmeid. Esiteks võivad tindikassetis olevad mullid blokeerida tindipea düüsi. Kui kasutate printerit harva, võib kasseti sees olev tint ise kuivada ning sellega omakorda ummistada tindipea. Uuemate tindiprinterite puhul saab lihtsamad ummistused kiirelt eemaldada kui teha düüside kontrolli või regulaarset tindipea puhastust. Need sammud on masina menüüs kenasti olemas ning ise ei pea midagi leotama kusagil hakkama. Tihti piisab paarist nupuvajutusest. Uuemad tindiprinterid puhastavad tindipead juba automaatselt. Teiseks võivad põhjustada kuivamist nimelt pakendi või kesta kahjustused. Isegi pisike nõelatorge võib tihendi lõhkuda ning põhjustada kuivamist.
Kui kaua minu printeri tindikassett kestab?
Kui tindikassett on pakendis ning avamata, võib see kenasti aastaid vastu pidada.
Olukord muutub siis kui tindikassett on juba kasutusele võetud. Kuna see õhuhulk, mis kassetti jõuab, ongi kõige olulisem määraja. On ka muid tegureid, mis mõjutavad tindikassettide eluiga, kuid regulaarne puhastustsükkel ning masina eest hoolitsemine on kõige olulisemad. Tindikassettide korrektne hoiustamine on siinkohal väga oluline. See mängib olulist rolli just sellel, kui kaua saab olemasolevat tindikassetti kasutada. Parim viis tindikassette hoiustada on jahedas ning kuivas. Kui hoiate neid püstises asendis (nagu nad on printeris olles), siis võib tint settida. Kassetis olev õhk tõuseb ülespoole, võimaldades tindil vabalt ilma õhumullideta voolata. Tindikassette transportides saavad nad tublisti loksuda, see võimaldab kassettide ülaosas õhul settida kassettide põhja.
Kui te proovite tindikassette kohe paigaldada peale transporti, on teil koheselt probleeme kvaliteediga. Meiepoolne soovitus on jätta esialgu tindikassett seisma, kuna ta vajab settimist. Kui te teate, et pikemalt pole printimist ning on oht, et tindikassetid jäävad seisma, soovitame need panna suletavasse kotti. Sellega hoiab ära tindi kuivamist.
Meiepoolsed 5 näpunäidet tindiprinteri tööea pikendamiseks:
- Kasutage oma printerit vähemalt korra nädalas
- Hoidke ning hoidistage oma tindikassette korralikult
- Hoidke oma printer pigem kuivas ning jahedas keskkonnas
- Hoidke oma tindikassetid võimalikult palju suletuna (õhukindlas kotis või mässige
- pakkekilesse)
- Peale pikemat seismist soovitame enne kasutust tindikassette niisutada
Kuna ummistunud düüsid on peamine põhjus ebakvaliteetsel trükisel, siis soovitame vähemalt korra nädalas midagi printida. Kui kassett on pikemalt seisnud, soovitame tindikassettide ülemine osa niiske lapiga jääkidest puhtaks pühkida. See protsess omakorda niisutab kergelt tindikassetti. Sellega väldib ka tindipea ummistuse teket.
Kuidas aga käsitsi ise ummistunud tindipead puhastada?
Enamikul HP ning Canoni tindikassettidel on tindipea juba kassetti sisse ehitatud. Sellisel juhul soovitame lihtsalt kasutada niisket salvrätikut. See on kõige levinum meetod ja seda soovitame ka kõigile klientidele. Ehk siis niiske paberrätikuga kergelt puhastada tindikasseti otsa. Suhteliselt kohe on näha kuidas kuivanud tint hakkab veega kokkupuutel reageerima. Kui aga tindipea asub tindikassetist eraldi, siis on vajalik leotamine ehk tindipea läbipesu. Selle tööga soovitame olla aga äärmiselt ettevaatlikud või siis pöörduda meie poole. Tindipea läbipesu peab toimuma spetsiaalse lahusega ning vajab hiljem kuivamist.