Skip to main content

Toonerkassetid on laserprinterites võtmetähtsusega kuluosad ning printimiseks hädavajalikud, kuid nagu tehnikaga ikka, siis ka toonerkassetid võivad aegajalt pahandust teha. Samas, enamus toonerkassetidega seotud probleeme on väga kergesti lahendatavad. Järgneva jutuga selgitame, millised on need enim levinud probleemid ja kuidas neid lahendada.

Printeri luuk ei sulgu

Sellise probleemi korral on suure tõenäosusega toonerkassett kas valesti paigaldatud või on mõni transpordi tarbeks mõeldud element kassetilt eemaldamata jäänud. Kõik uued toonerkassetid on toodetud viisil, et nad oleksid transpordile võimalikult vastupidavad ning sellest tulenevalt võib uuel toonerkassetil mingisugune transpordielement küljes olla. Kuna toonerkassetid on toodetud vastavalt sinu printeri mudelile ning on eelnevalt testitud, siis õige toonerkassett peab istuma kenasti ettenähtud pesas. Seda muidugi juhul, kui see on õigel viisil printerisse sisestatud.

HP Color LaserJet Enterprise M553, M554, M555 - Replace the toner cartridges | HP® Customer Support

Enamustel tooneritel on transpordielement oranz kate

Toonerkassett saab liiga kiiresti tühjaks

Vanema põlvkonna printerite toonerkassetid on väga lollikindlad. Vanemaid toonerkassette saab veel korduvalt raputada ning edasi kasutada, enne kui nad päriselt tühjaks saavad. Klassikaline näide on selline, et iga kord kui printer annab madala ressursi teavitust, siis pärast tooneri raputamist saab väga hästi veel edasti printida.

Uuemate toonerkassettidega pole olukord nii lihtne. Tootjad kiibistavad kõik uued toonerkassetid ning kiibid on programmeeritud vastavalt lehtede arvule. Prindid ühe sõna väljatrükitud paberile ning printer loeb kiibilt automaatselt ühe lehe vähemaks. Paljudel juhtudel kiibi loenduri lõppedes lõpetab ka printer oma töö andes mingi veateate.  Vaatamat sellest, et tahmapulbrit on toonerkassetis veel piisavalt ning teoreetiliselt saaks seda kassetti veel kasutada.

Igal uuel toonerkassetil on ka uus kiip ning antud kiip on programmeeritud kindla lehtede arvu tarbeks. Soovitame seda lehtede arvu ka reaalselt jälgida. Kas siis printida enne uue toonerkasseti sisestust välja raport, mis näitab kogu prinditud lehtede arvu ning kasseti lõppedes võrrelda. Näiteks Samsung D111S toonerkassett peab printima umbkaudu 1000 lehte ning Samsung D111L toonerkassett peab printima 1800 lehte. Kui märkate, et kasutuses olev toonerkassett ei kestnud mitte mingil juhul ette nähtud lehtede arvu, siis soovitame võtta ühendust antud toote müünud firmaga ning nõuda lahendust, sest tõenäoliselt on sellised toonerkassetid kas siis vigased või defektiga. Need tuleb lõpptarbijale kompenseerida või ümber vahetada, kuid tavaliselt vahetatakse lihtsalt kiip.

Prinditud lehel on täpid, laigud, jooned või muud anomaaliad

Kui märkate, et ühel hetkel on prinditud paberil midagi ebatavalist, siis suure tõenäosusega on see toonerkassetist või trumlist tingitud. Võimalik, et toonerkasseti või trumli eluga on lõppemas ning sellepärast võib paberile ilmuda defekte. Kuid vahepeal võib probleem olla ka toonerkassetis endas. Selliseid probleeme on tavaliselt kõige enam soodsamate kulutarvikutega ehk soodsamate analoogidega. Hägustunud trükk, määrdunud lehed ning triibud on peamiselt toonerkasseti põhjustatud defekt.

Näide täppidest printitud lehe peal

 

dirty toner drum image

Näide triipudest prinditud lehe peal

 

faded print image

Näide hägustunud trükist prinditud lehe peal

Põhilised probleemid, mis viitavad toonerkasseti probleemile:

  • Prinditud paberil on üleliised laigud, jooned vms
  • Prinditud paberil on osa teksti jäänud printimata
  • Prinditud paberil on terve taust õrnalt hall
  • Prinditud paberil on tekst hele või väga kehvasti loetav
  • Prinditud paberil on tumedad jooned
  • Toonerkassett saab liiga kiiresti tühjaks ning ei prindi lubatud lehtede arvu

Meid võid usaldada

Mis tahes probleemide korral võta meiega julgelt ühendust ning lahendame koos tekkinud olukorra kõigile sobival viisil.