Skip to main content

Viimasel ajal on palju õnnetuid HP “e” printerite omanikke tulnud meie juurde, et leida mõistlikult soodne lahendus uue kulutarviku näol. Kuna see on hetkel väga aktuaalne ning tundub, et muutub järjest teravamaks, siis võtame teemal uuesti sõna ning seekord veelgi põhjalikumalt.

Oleme varasemalt soojalt soovitanud ja soovitame jätkuvalt hoiduda uute ´e´ lõpuga HP printerite ja HP MFP printerite otsmisest. Seda eriti juhul kui soovid tulevikus soodsamalt printida. Paratamatult müüakse Eestis väga palju uusima põlvkonna ´e-seeria´ HP printereid, sest need on tarbija jaoks ahvatlevalt hea hinnaga. Kui aeg on käes hakata nendele seadmetele ostma uusi kulutarvikuid, pöördutakse üha rohkem meie poole lootuses leida rahakotile sõbralik lahendus. Siinkohal aga oleme kahjuks halva uudise toojad.

Kõik uued ´e´ lõpuga HP printerid ning HP MFP printerid on toodetud viisil, et nendes saaks kasutada AINULT HP enda originaal kulutarvikuid.

Näiteks: HP M110we, HP MFP M140we, HP LaserJet M234sdwe, HP DeskJet 2710e, HP Envy 6020e, HP OfficeJet Pro 9022e, HP Envy Inspire 7220e HP OfficeJet Pro 8022e Jne…

Jah, kõikides sellistes “e” lõpuga printerites oled sunnitud ostma näiteks 60 eurose toonerkasseti, millega saad ainult 950 lehte printida. Oleks ju tore kui tegelikult saaksid täpselt sama kvaliteediga alternatiivtooneri 20 euroga. Värviliste laserprinterite puhul on olukord veel nutusem. Korraliku värvilise MFP seadme originaal kulutarvikud maksavad 100-200 eurot tk. ning tarbija on sunnitud neid kasutama.

Meile endale teeb siinkohal ehk kõige rohkem tuska asjaolu, et suurem osa müüjaid ei räägi klientidele seadme ülalpidamisest ning sellest, et tulevase printeri ülalpidamine niivõrd kallis on. Sellistes printerites ei saa iial kasutada analoog kulutarvikuid. Samuti ei saa neid ka täita. Kuna sellega on HP-l täielik monopoolne kontroll oma masinate üle, saavad nad iga kell mängida kulutarvikute hindadega. Tõsiasi on see, et mängitakse hinnaga vaid ülespoole.

Lisaks on selliste HP seadmete seadistamine korralik tuumafüüsika. HP nõuab HP+ kontot ning printeri registreerimist nende süsteemis. Paljud kliendid on suures hädas nende masinatega.

Seega, soovitame soojalt mitte soetada neid seadmeid kui edaspidi oleks soov soodsalt printida.

Meid võid usaldada

Leia meie printerikampaaniast uus välja nopitud printer. Vajad abi õige valiku tegemisel? Ära muretse, võta meiega ühendust, ja aitame sul leida ideaalse printeri!