Skip to main content

Oleme eelnevates blogides päris palju jaganud väärt infot seoses uue seadme soetamisega. Kuna me puutume igapäevaselt oma töös kokku erinevate printeritega ning samuti kuuleme klientide tagasisidet ühe või teise seadme kohta, siis tahaks veidi abiks olla just nendele inimestele, kes plaanivad uue tindiprinteri osta ning kaaluvad erinevate tehnoloogiate ja erinevate masinate vahel.

Tänapäeval on tindiprinterite turul kaks peamist valikut:

Tindikassetidega tindiprinter – See printer kasutab oma töös tindikassette. See täpselt samasugune tehnoloogia nagu seda oli aastaid tagasi. Masinasse tuleb pista pisike tindikassett vastavalt värvitoonile. On see siis must või mõni värviline (sinine, punane, kollane) kassett.

Täitetindisüsteemiga tindiprinter – see masin ei kasuta tindikassette. Masinat täidetakse tindipudelitega, mis lihtsalt kallatakse vastavasse tindianumasse. Protsess on väga lihtne ja eksida ei ole võimalik (pudelitel ja anuma korkidel on vastavad mustrid peal).

Millist neist eelistada?

Paljud inimesed soovivad odavat printerit, teades, et nende printimismaht on väike, kuid aeg-ajalt on siiski vajadus printeri järele. Kas odav printer on siiski mõistlik valik? Tindiprinteril ja tindiprinteril on siiski vahe.

Tindikassettidega tindiprinterid

  • Soodsamas hinnaklassis masinad, alates umbkaudu 30 eurost.
  • Tavaliselt kahe või nelja tindikassetiga.
  • Kassetid on väikese mahuga, võimaldades maksimaalselt printida paarsada lehte.
  • Originaalkassettide hind on tootja poolt määratud, umbes paarikümne euro ringis.
  • Üldkulu seadmele ja 250 lehe printimiseks oleks umbes 40-50 eurot.

Kokkuvõtvalt on need seadmed hea valik inimesele, kes prindib nädalas ainult mõned dokumendid. Vastasel juhul tekitab selline printer rahakotti päris suure augu. Lisaks, HP tindiprinterites ei saagi midagi peale originaalide kasutada. 

Täitesüsteemiga tindiprinterid

  • Hinnapoolest alates u. 150 eurost.
  • Tindikassettide asemel kallab kasutaja ise vastavalt vajadusele tindi printis olevasse anumasse
  • Ülalpidamiskulud on väga madalad, ühe tindipudeliga saab printida 5000-8000 lehte.
  • Originaaltindipudelite hind jääb vahemikku 10-20 eurot.
  • Kuna hinnalt niivõrd soodne, siis ideaalne ka fotosid printida.

Kokkuvõtvalt on täitetindisüsteemiga tindiprinterite ostuhind küll väheke kallim, kuid kuna edaspidine kulu on lihtsalt nii soodne, siis see on igati väärt seda ostu. Kliendid, kes on oma tindikassettidega printeri vahetanud täitesüsteemiga seadme vastu on väga rahul just edaspidise kokkuhoiu pärast.

Ummistunud tindipea

Kõige kulukam osa tindiprinterite puhul on tindipea hooldus ehk tindipea puhastus. Kuna see puhastustsükkel kulutab päris palju tinti, siis tindikassettidega printerite puhul võib see protsess vabalt tindikassetid tühjendada. Täitesüsteemiga masina puhul on asi palju lõbusam ning odavam. Kuna tinti jagub ohtralt ning tint on ka palju soodsam, siis ka säärane tegevus ei morjenda enam ega hakka rahakotile auku sisse õõnestama.

Kokkuvõttes on meie enda soe soovitus kaaluda alati oma ostu ning mitte joosta odava hinna järgi!

Meid võid usaldada

Oleme endiselt alati nõus kõiki tasuta abistama ning nõustama. Kes siis veel kui mitte Tahmamees!