Skip to main content

Proovime hästi lihtsalt ja loogiliselt lahti seletada HP uuema põlvkonna printeritega toimuva. Kas neid tasub ka täna osta, kas nende ülalpidamine on mõistlik ning kas nendega on võimalik alternatiivtoonereid kasutada.

Alustakski sellest, et meie oleme selles valdkonnas tegevad alates 2007. aastast alates. See oli aeg, mil oli HP printer igas mõttes kõige populaarsem ning kindlam valik. Suuresti muid brände ei vaadatud ega ostetud. Masinad töötasid laitmatult, osaliselt töötavad tänaseni. Toonerkassetid töötasid laitmatult senikaua kuniks oli tahmapulber kassetis. Kulutarvikutega ei olnud absoluutselt mingeid muresid. Sai kasutada edukalt ka alternatiivtoonereid ning seda samamoodi probleemideta.

Tänasel päeval on HP teemal asjad suuresti muutunud ning seda lõpptarbija jaoks just mitte kõige positiivsemal suunal.
Asjad hakkasid muutuma alates 2017 aastast. Sel aastal toimus printerite maailmas üks suurimaid muutuseid. Nimelt, HP ostis saba ja sarvedega kogu Samsungi tootmise ja brändi. Tollest hetkest alates enam uusi printereid Samsungi logodega ei toodetud. Reaalsuses osaliselt toodeti siiski edasi Samsungi välimusega ning olemusega printereid, millel ilutses HP logo.

Tänapäeval on uuemad HP printerid meie silmis kõige kallimad ülal pidada. Nendega on ka koguemuste põhjal kõige rohkem tehnilisi probleeme. Kuna HP on võtnud suuna, et nende masinates võiks ja peaks kasutama vaid nende enda originaaltoonereid ning originaal tindikassette, siis nad edukalt võitlevad alternatiivide vastu.

Alternatiivsed tindikassetid ei tööta või lakkavad töötamast kui masin omavoliliselt tarkvara uuendab. See aga teeb masinate kasutamise äärmiselt kulukaks. HP alernatiivtooneri ja originaaltooneri hinnavahe võib mõnel juhul olla kahekordne. Lisaks, värviprinterteritel on toonereid neli tükki. Mitte ükski teine printeritootja ei ole nii kasutajavaenulik. Olukorra teeb veel hapumaks see, et uued HP printerid just ei sära oma töökindluse poolest.

Osadel masinatel annab edukalt firmware downgrade teha ehk eelnev tarkvara uuesti masinale laadida kuid “e” lõpuga printerite puhul ning HP+ konto olemasolu puhul seda paraku teha ei saa.

Kui siiski on plaanis HP printer soetada, siis soovitame kaht kindlat sammu vältida.
Nimelt:

  • Printerit installides soovitame kindlasti mitte lubada ega teha HP+ kontot.
  • Printerit installides soovitame kindlasti mitte lubada masinal edaspidi ennast automaatselt uuendada.

Niipalju veel hoiatuseks, et kõikides uuetes ´e´ lõpuga HP printerites saab kasutada VAID originaal toonerkassette ning tindikassette. Nendes masinates ei hakka iial tööle soodsamad kulutarvikud! Seega, soovitame enne uue seadme soetamist hoolega mõelda! 

Kogu selle jutu sisu ei ole absoluutselt HP brändi hetkel maha teha. Pigem tahame enda kogemuste põhjal selgitada nüansse, mida paljud müüjad ei tee ja aidata tarbijal teha teadlikumaid valikuid.

Ei tea mis printerit valida?

Ära muretse, me aitame sul leida sobiva printeri, mis vastab täpselt sinu vajadustele. Kirjuta või helista julgelt, aitame hea meelega!