Skip to main content

Tänapäeval on pea igal inimesel nutitelefon, mida ta igapäevaselt vähemal või rohkemal määral kasutab. Lisaks Androididele ning Iphone-idele kasutavad paljud igapäevaselt ka tahvelarvuteid ning sülearvuteid. Aeg on täpselt selline, mil koguaeg tehnoloogia areneb. Samuti arenevad tehnoloogiliselt ka printerid. Kui aastaid tagasi sai printer arvutiga ühendatud vaid USB kaabli abil ning võrgukaabli abil, siis tänapäeval saame juba rääkida läbi õhu printimisest ning samuti ka nutitelefoniga äpi kaudu printimisest.

Paljudel printeritel on tänapäeval juhtmevaba printimisvõimalus, mis muudab need tõhusamaks ja vägagi atraktiivseks kasutaja jaoks ning võimaldab neid kasutada oma töökeskkonna erinevates kohtades. On printereid, mida saab kasutada juhtmevabalt. Samuti on printereid, mida saab edukalt kasutada rakenduste kaudu. Kui teil on vajadus mobiilse printimise järele, siis on oluline, et oleksite teadlik, kuidas seda seadistada ja milliseid teenuseid kasutada.

Seega, võiksite uue printeri valimisel kaaluda, kas juhtmevaba printimise võimalus on teile kasulik või mitte.

Juhtmevaba printimine ehk läbi õhu printimine

Juhtmevaba printimine on aidanud muuta printimise palju tõhusamaks nii kodus kui ka kontoris. See on kaasaegne printimisviis, mis on ühendatudläbi koduse WiFi. Selline moodus tagab probleemideta printimise ka suuremale hulgale kasutajatele.

Läbi õhu printimine võib aidata paljudel kasutajatel korraga kõiki WiFi võrgus olevaid printereid ning nende funktsioone. Lisaks, kõik kohad pole enam kaableid täis.

Kuidas juhtmevaba printimine töötab?

Juhtmevaba printer peab olema ühendatud vastava arvuti või seadmega samasse WiFi võrku. Seejärel kasutab see nendest seadmetest printimiseks traadita võrguühendust. Dokumente ja muid esemeid saab saata koheselt, ilma et oleks vaja kaableid või faile edastada. See on natuke erinev Apple ja Windowsi seadmetel, kuid põhimõtteliselt peaks arvuti juba automaatselt leidma printeri WiFi võrgust ülesse ja sellega ühenduma. Telefonidel on tavaliselt vaja alla laadida äpp.

Mobiilne printimine äpi kaudu

Kõik suured printeritootjad on välja töötanud oma printimisrakendused (äpid), muutes printimisprotsessi palju lihtsamaks ja tõhusamaks. See tähendab, et saad näiteks alla laadida Brotheri printeri vastava äpi ja selles äpis saad printerit ka reaalselt juhtida. Nimelt siis printida ja teha muid toiminguid nagu näiteks tindipeapuhastus.

AirPrint

Airprint on Apple’i toodete ametlik printimisrakendus, mis muudab iPadi ja iPhone’i kasutajatele otse oma seadmetest printimise lihtsamaks. Apple’i toodete suur turuosa muudab Airprint-valmidusega printerid kaasaegses kontorikeskkonnas uskumatult kasulikuks. Enamik Apple’i tooteid saavad kõik ühendada juhtmeta printeritega AirPrinti kaudu. See omarakendus muudab Apple’i seadmetest printimise uskumatult lihtsaks.

Tekkis küsimusi?

Oleme alati valmis ka telefonitsi või muu suhtluskanali kaudu nõustama ning väärt infot jagama enda kogemuste põhjal!