Skip to main content

Oled uue värvilise printeri otsingul. Esimene mõte kindlasti liigub laserprinteri suunas kuna tindiprinterid kuivavad ning nendega on igasugune häda ja probleem.

On see aga nii?

Soovime järgneva blogi postitusega väheke selgust majja tuua ning rääkida enda kogemustest seoses värviliste printeritega. Järgneva postituse sisu on puhtalt meie enda kogemuste põhjal. Saame pea iga päev klientide poolt päringuid seoses uue värvilise printeri ostu sooviga. Paljudel klientidel on kindel soov soetada uus laserprinter ehk siis uus värviline printer, mis oma töös kasutab tahmakassette.

Kellele on laserprinter tavaliselt mõeldud?

Värviline laserprinter on eelkõige mõeldud suurematele töögruppidele nagu näiteks koolid ning kontorid, kus on suurem hulk kasutajaid ning masin saab igapäevaselt keskmisest suuremat koormust. Tintiprinteri miinusteks on aeglane soojenemine ja aeglasem (harilikult 10 lehte minutis) printimiskiirus võrreldes laserprinteriga.

Kuna laserprinterite valik on päris suur ning tootjaid on samuti erinevaid, siis meiepoolne soovitus on alustada printeri ülalpidamisest. Kindlasti soovitame enne soetamist veenduda kulutarvikute (toonerkassetid, trumlid) mahus ning nende hindades ehk siis enda jaoks selgeks teha ühe lehe printimise hind. Igal printeril on jooksvad kulud ning õigesti valitud printer võib olla kasutajate jaoks vägagi soodsa ülalpidamisega. See aga eeldab just seda, et valitud on õige seade.

Toome näite elust enesest: Klient soetas ettevõttesse värvilise laserprinteri. Seade ise maksis 300-400€ vahemikus. Kõik on tore ja ilus. Printer on kiire, olemas on kõik vajalikud ühendusviisid ning prindib väga ilusaid värvilisi trükiseid. AGA… selle masina ülalpidamine on keskmisest kulukam. Must toonerkassett on mahult 2200 lehte ning hinnalt 120 eurot. Värvilised toonerkassetid on mahult 1600 lehte ning hinnalt 138€ tk. Kuna värviline seade kasutab kolme erinevat värvitooni, siis korrutame 138€ kolmega saame värvide hinnaks 414€. Lisame sellele summale musta toonerkasseti hinna ning kogu komplekt toonerkassette maksab pea 550€. Ja see iga 2000 lehe tagant, mis antud ettevõttes tuli kiiresti.

Mida ise soovitame?

Soovitame nõu pidada kasvõi Tahmamehega. Anname siinkohal alati adekvaatset infot ning aitame välja valida kõige mõistlikuma ülalpidamisega seadme. Kui päris aus olla, siis oleksime sellele kliendile suutnud pakkuda sama hinnaga värvilise MFP seadme kui kordades suurema mahuga toonerkassettidega. Ülalpidamine oleks olnud võibolla isegi samasse hinnaklassi, kuid toonerkassettide mahud oleks olnud 7000 lehte ning enamgi. Näiteks, oleks klient soetanud 100€ kallima masina, oleks saanud juba 20000 lehelised toonerkassetid ning seda ainult 20€ kallima hinnaga.

Väiksemale koormusele soovitame alati tindiprinterit

Ja seda sellepärast, et õigesti valitud värviline tindiprinter-skänner-koopiamasin on ülimalt rahakotisõbralik. Kui laserprinterite puhul rääkisime kulutarvikutest hinnaga enam kui sada eurot, siis tindiprinterite puhul saame rääkida sama mahu puhul (alates 6000 lehte) täitetindipudelitest hinnalt alates 10 eurot tk.

Pole tindikassetid, vaid tindipudelid, räägime täitetindisüsteemiga printeritest lähemalt siin.

Kuna ise kasutame samuti oma igapäevatöös analoogset tindikombaini, siis julgeme soovitada! Prindime igapäevaselt umbkaudu 100 lehte ning masin on meid teeninud nüüdseks enam kui aasta. Oleme vaid tinti juurde valanud ning nägu naerul seda masinat kasutanud.